حمل و نقل عمومی در استانبول

شایر برای تمایم ایرانیان علاقمند به سفر به استانبول حمل و نقل عمومی در استانبول موضوع بسیار مهمی باشد.از آنجایی که بسیاری از ایرانیان سفرهای فراوانی به استانبول دارند حمل و نقل و جابجایی به صرفه در استانبول برایشان اهمیت فراوانی دارد.

از طرفی سیستم کارآمد و بسیار منظم حمل و نقل عمومی استانبول نیز افراد را تشویق به استفاده از این سیستم می کند.در این بخش قصد داریم شما را به صورت مختصر با سیستم حمل و نقل عمومی استانبول آشنا کنیم.

استانبول کارت چیست؟

برای شما که قصد سفر با تور استانبول را دارید آشنایی با استانبول کارت اهمیت فراوانی دارد.استانبول کارت در واقع همان بلیت الکترونیک شهر استانبول است که از آن برای پرداخت هزینه های حمل و نقل عمومی می توانید استفاده نمایید.

استانبول کارت

استانبول کارت

استانبول کارت به شما کمک زیادی می کند که در هزینه های حمل و نقل خود صرفه جویی کنید.شاید برایتان جالب باشد که استفاده از استانبول کارت محدودیتی هم ندارد و شما می توانید حتی برای 5 نفر نیز از یکاستانبول کارت استفاده نمایید.از طرفی جالب است بدانید که استانبول کارت تاریخ انقضا نیز ندارد و برای کودکان زیر 6 سال نیز نیازی به پرداخت هزینه برای حمل و نقل عمومی نیست.می توانید این کارت را به مبلغی برابر با 10 لیر ترکیه تهیه نمایید.

استانبول کارت علاوه بر صرفه اقتصادی ای که دارد به شما تخفیفات ویژه ای نیز خواهد داد مثلا اگر در طول یک ساعت یا یک ساعت و نیم چندین بار از استانبول کارت خود استفاده نمایید برای استفاده بعدیتان تخفیفات بیشتری به شما خواهد داد.

البته در این میان شاید بتوان یک عیب نیز بر این کارت پر فایده گذاشت و آن این است که بیعانه ای که شما برای سیستم حمل و نقل عمومی می پردازید غیر قابل بازگشت است.این کارت را می توانید از مغازه ها و فروشندگان عمومی, دستگاه خودکار فروش بلیت و نمایندگی های استانبول کارت تهیه نمایید.

متروی استانبول

متروی استانبول کاملا در تونل های زیرزمینی حرکت می کند و دو نوع دارد متروی برقی و فونیکولار که البته خط اصلی مترو استانبول متروی برقی آن است, فونیکولار نیز در سال 2011 در 2 مسیر افتتاح شد.معروف ترین مسیر این خط مسیر کوتاه و پر شیب میدان تکسیم به بندرگاه است.

متروی استانبول

متروی استانبول

علامت اختصاری متروی استانبول M است و از ساعت 6 صبح تا 12 شب فعال است.مسیر خطوط متروی استانبول به خیابان های معروف و مجتمع های تجاری استانبول می رسد و این مورد کار را برای شما آسان خواهد کرد و به راحتی به نقاط مختلف استانبول سر خواهید زد.اگر می خواهید تور ارزان استانبول خود را با صرفه جویی در هزینه های سفر همراه کنید از مترو برای جابجایی استفاده نمایید.

تراموا استانبول

تراموا محبوب ترین وسیله حمل و نقل عمومی در استانبول است که توریست های فراوانی برای جابجایی از این وسیله نقلیه استفاده می کنند.دلیل محبوبیت فراوان این وسیله نقلیه این است که از وسط خیابان های شهر می گذرد و شما می توانید همزمان استانبول را ببینید و به راحای به مکان های توریستی استانبول برسید.

تراموا استانبول

تراموا استانبول

توجه کنید که آسان ترین روش برای جابجایی بین سلطان احمد و بیوگلو استفاده از تراموا است.تراموا از ساعت 6 صبح تا 12 شب و گاهی 1 بامداد فعال است.

اتوبوس استانبول

اتوبوس های استانبول دو نوع خصوصی و شهری دارند که خصوصی ها به رنگ سبز و آبی هستند و شهری ها در رنگ های متنوعی هستند.این اتوبوس ها از ساعت 6 صبح تا 12 شب فعالیت می کنند.

اتوبوس استانبول

اتوبوس استانبول

اتوبوس های بی ار تی نیز از جدیدترین انواع اتوبوس های استانبول هستند که با نام متروباس شهرت دارند.این اتوبوس ها در لاین جدا و با سرعت بالاتری نسبت به اتوبوس های شهری و خصوصی حرکت می کنند.این اتوبوس ها در برخی خطوط مثل تکسیم به فرودگاه آتاتورک و یا کادیکوی تا فرودگاه صبیحا به صورت 24 ساعته فعال هستند.

البته اتوبوس های استانبول در حمل و نقل عمومی در استانبول به دلیل اینکه سرعت کمتری در جابجایی دارند طرفداران کمتری دارند.

تاکسی عمومی استانبول

تاکسی در استانبول هزینه بالاتری دارد و کمتر مورد استقبال قرار می گیرد. به شما توصیه می کنیم که در مکان های معروف هرگز از تاکسی برای رفت و آمد استفاده نکنید زیرا قیمتهایی بسیار بالاتر دارند.

تاکسی استانبول

تاکسی استانبول

قایق و کشتی استانبول

شاید تعجب کنید ولی قایق ها و کشتی ها نیز از جمله حمل و نقل عمومی در استانبول هستند.این یک سفر هیجان انگیز و بسیار به صرفه خواهد بود برای شما.از بنادر استانبول از جمله بندر امینونو, بشیکتاش, کاباتاش, کاراکوی و اوسکودار.

قایق و کشتی استانبول

قایق و کشتی استانبول

تاکسی آن لاین استانبول

این نوع تاکسی چیزی مشابه همان اسنپ خودمان است.شما برای استفاده از این نوع تاکسی باید نرم افزار این تاکسی را بر روی گوشی خود نصب کنید.از جمله این نرم افزارها اوبر و کریم است.

دولموش ون استانبول

دولموش وسیله نقلیه مانند ون است که 8 نفر گنجایش دارد و تنها مسئله ای که دارد این است که تا کاملا تعداد افراد تکمیل نشود حرکت نمی کند.از این وسیله نقلیه در مکان هایی همچون تکسیم,بشیکتاش و کادیکوی می توانید استفاده نمایید.

دولموش استانبول

دولموش استانبول

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

ثبت نام تورهای لحظه آخری

X