پارک کوهسنگی مشهد

کوهسنگی یکی از قدیمی ترین مناطق گردشگری تور مشهد است که بعد از پارک جنگلی ملت، دومین پارک جنگلی و تفریحی و علمی مشهد محسوب می شود.

پارک کوهسنگی مشهد

پارک کوهسنگی که در جنوب غربی شهر مشهد واقع شده و آن را می توان تلفیقی از آب سنگ و نور و سرسبزی دانست، این پارک همواره مورد توجه گردشگران تور ارزان مشهد و زائران بوده است و اکثر مسافرانی که به شهر مشهد سفر می کنند بازدید از این پارک زیبا را در برنامه سفر خود قرار می دهند.

مناظر زیبا و طبیعی، وجود کوه سنگی میان یک استخر بزرگ آب و فضای سبز، این مجموعه را سرشار از سرسبزی و لطافت کرده و منظره و چشم انداز دلنشینی را به وجود آورده است.

پارک کوهسنگی مشهداین پارک در سال 1310 هجری شمسی با همان ساختار طبیعی خود یک منطقه ییلاقی با چشم انداز های طبیعی چون کوه های سنگی و باغ های سرسبز و آب و هوای خنک و دلنشین اقامتگاه سیاحتی بوده است. در این سال بود که با ایجاد سایر امکانات تفریحی و سیاحتی همچون ایجاد استخر این مکان وسعت یافت و هشت سال بعد با احداث ساختمان دو طبقه توسط مهندسان آلمانی و جدول کشی و گلکاری به صورت پارک کاملا طبیعی درآمد.

کوهسنگی در مشهد به شکل مثلثی است که بیشتر آن ارتفاعات سنگی می باشد. از بالای این کوه ها چشم انداز هایی از شهر مشهد، باغ های آن و حرم مطهر دیده می شود. بهترین و زیباترین مناظر از شهر و مناطق پیرامون آن در ارتفاعات کوهسنگی در ساعات بعد از ظهر و عصر رویت می شود.

پارک کوهسنگی مشهدپارک کوهسنگی به دلیل وجود دو قله کوه سنگی جدا و مستقل از رشته کوه های بینالود در محوطه شهری مشهد به نام کوهسنگی نام گذاری شده است. بزرگراه آسیایی بین این کوه و رشته کوه های بینالود فاصله انداخته و آن را بخشی از شهر مشهد قرار داده است. کوهسنگی از طریق خیابانی وسیع موسوم به خیابان کوهسنگی که تا ایستگاه راه آهن مشهد ادامه می یابد به قسمت اصلی شهر مشهد متصل شده است.

این مکان از قدمت زیادی برخوردار است چرا که شاه عباس در این مکان و درسال 995 هجری قمری تاج شاهی بر سر نهاد و میرزا ابراهیم رضوی در زمان حکومت شاه صفی برای خود مقبره ای ساخت و ناصرالدین شاه نیز در سال 1284 وارد این مکان شد و مدفن اجداد میرزا را مشاهده نمود.

پارک کوهسنگی مشهدطرح های توسعه در نظر گرفته شده و اعمال شده این منطقه را به مجموعه تفریحی و توریستی تبدیل کرده است. مجموعه هفت باغ زیبا که شامل باغ سنگی، باغ فرهنگی، باغ پذیرایی، باغ طبیعی، باغ ارامگاه، باغ ورزشی و باغ تفریحی بهترین مکان برای تفریح و سیاحت محسوب می شود.

در آینده ی نزدیک هم دیگر امکانات جذاب برای گردشگران از جمله ایجاد دریاچه مصنوعی و جزیره پرندگان درمیان آن، احداث باغ موزه طبیعی، ایجاد رستوران های مختلف در ارتفاعات کوه و درکنار دریاچه، ساخت دو مجموعه شهربازی تابستانی و سرپوشیده و ایجاد مسیر منوریل تفریحی در رینگ اطراف کوه ها در نظر گرفته شده است.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

ثبت نام تورهای لحظه آخری

X