آی ام جی,بزرگترین پارک موضوعی دبی

آی ام جی یا همان دنیای ماجراجویی یک پارک موضوعی سرپوشیده در دبی امارات است.آی ام جی اولین مجموعه سرگرمی و تفریحی بسیار بزرگ و وسیع به وسعت 140 هزار متر مربع دبی است.پیشنهاد می کنیم در تور دبی بازدید از این پارک را فراموش نکنید.

به طور کلی این پارک موضوعی به چهار قسمت کارتون نتورک , مارول , بولوار آی ام جی و دره ی گمشده دایناسور تقسیم بندی می شود.آی ام جی یک رکور جهانی نیز دارد این پارک بزرگترین مجموعه تفریحی سرپوسیده دنیا است که دمای هوای آن تحت کنترل است.

آی ام جی دبی امارات

آی ام جی دبی امارات

آی ام جی چگونه آغاز شد؟

این پارک موضوعی به دست شرکتی به نام الیاس و مصطفی گله داری ساخته شد.این پارک تنها بخشی از شهر عربی دبی لند است که با بوجود آمدن مشکلات مالی در سال 2008 متوقف شد و با اعطای یک وام 1.2 میلیاردی مجددا شروع به ساخت و ساز کرد و در 31 آگوست 2016 به بهره برداری رسید.

آنچه پیش از مراجعه به IMG باید بدانید

  • این مجموعه در تمام روزهای سال باز است.
  • در روزهای یک شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11 صبح تا 21:00 و در روزهای پنج شنبه,جمعه و شنبه از ساعت 11 صبح تا 22:00 باز است.
  • این مجموعه تفریحی در قلب شهر دبی در همسایگی دهکده جهانی قرار گرفته است.
  • دسترسی به این مجموعه با اسفاده از وسایل نقلیه عمومی در دبی امکان پذیر است.
  • از دو فرودگاه ابوظبی و فرودگاه بین المللی دبی به راحتی می توانید به این مجموعه دسترسی داشته باشید.
آی ام جی

آی ام جی

قوانینی که در پارک آی ام جی باید رعایت کنید

به طور کلی تهیه بلیط و یا ورود به هر مکانی به این معنا است که شما قوانین و مقررات آن مجموعه را پذیرفته اید این مجموعه نیز قوانین خاص خودش را دارد و ورود و تهیه بلط شما به معنی پذیرفتن این قوانین است.در هنگام ورود به این مجموعه به همراه داشتن سلاح,لباس های توهین آمیز , حیوانات خانگی , اسکیت و یا اسکوتر,سه پایه عکس,صندلی تاشو, داروهای غیر مجاز و مواد مخدر و انواع مواد محترقه ممنوع می باشد.

قسمت های موضوعی پارک IMG

همراه ما باشید تا بخش بندی های این پارک را بهتر بشناسید…

قسمت کارتون نتورک

بخش کارتون نتورک بر اساس شخصیت های کارتونی نتورک طراحی شده و اولین سینمای 5 بعدی دنیا با نام بن تن و همچنین بزرگ ترین فروشگاه بن تن جهان در آن قرار گرفته است.از جمله دیگر موارد تفریحی که در این بخش می توان نام برد انواع رستوران,فروشگاه و نمایش های زنده است.

قسمت مارول

این بخش الهام گرفته از کاراکترهای محبوب مارول طراحی و اجرا شده است.تفریحات این بخش بر محور شخصیت هایی مانند هالک,اسپایدر من, ثور و… ساخته شده است.این بخش نیز رستوران ها و فروشگاه های فراوان دارد.

IMGدبی

IMGدبی

دره گمشده دایناسورها

این قسمت علاوه بر رستوران و فروشگاه , رولر کوسترها و داسناسورهای متحرک دارد و مالکیت معنوی آن متعلق به شرکت IMG است.

بولوار آی ام جی

بولوار IMG مکانی برای خوش آمدگویی به بازدید کنندگان پارک است و البته در این بخش بازدید کنندگان را برای بازدید بهتر و کامل تر از سایر بخش های پارک راهنمایی می کنند.این بخش قسمتی به نام هتل تسخیر شده نیز دارد.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

منو