بازار رضا مشهد

بازار رضا مشهد:

بازار رضا یکی از مهم ترین و قدیمی ترین بازارهای مشهد است که به دلیل نزدیکی به حرم امام رضا (ع) مورد توجه مسافرین تور مشهد قرار گرفته است.

بازار رضا مشهد، یکی از بازارهای بزرگ و اصلی شهر مشهد است که در خیابان طوسی قرار دارد و از فلکه نزدیک حرم حدود ۴۰۰ متر فاصله دارد. ساخت این بازار با تخریب بازارهای قدیمی مشهد در سال ۱۳۵۴ شروع شد و هزینه ساخت این مجموعه بالغ بر ۳ میلیارد ریال بوده است.

راسته بازار رضا در ضلع شرقی حرم مطهر رضوی قرار گرفته است و یکی از مهم ترین مراکز خرید زائرین و گردشگران است . بازار در ۲ طبقه همکف و فوقانی با طول ۹۶۰ متر و عرض ۳۳ متر ایجاد گردیده و دارای ۱۷۱۱ واحد تجاری است. بازار رضا ۱۱ سرا دارد که به همدیگر ارتباط دارند و این سراها مانند کاروانسراهای قدیم حیاط وسط و حوض و باغچه و درختهای بزرگ دارند. این بازار دارای آبخوری، اطلاعات، انتظامات، تاسیسات، نمازخانه و سرویس های بهداشتی است. نزدیکی به حرم مطهر رضوی از مزایای بازار رضاست.

برای خرید سوغاتی لازم است سری به بازار رضا بزنید. در طبقه اول این بازار کالاهای بسیار متنوعی یافت می‌شوند. کالاهایی مانند مهر و تسبیح، جانماز، عطر مشهد که برای تبرک مناسب هستند. این بازار برای خرید چادر هم مناسب است، چادر نمازهای بسیار زیبایی در این بازار پیدا می کنید. سوغاتی های دیگر مشهد مانند انگشترهای فیروزه، خشکبار و ادویه‌ جات، زرشک، زعفران و پوشاک هم در این طبقه پیدا می‌شوند.
در طبقه دوم هم علاوه بر خرید و فروش زعفران و خشکبار، کارگاه هایی وجود دارند که کار ساخت صنایع دستی را انجام می‌دهند. به طور کلی در این بازار انواع سوغاتی‌های مشهد و مایحتاج زائرین از قبیل انگشتر فیروزه، انواع عقیق، عطریات، زعفران، نبات، مهر و سجاده، تسبیح، پوشاک و شیرینی‌جات یافت می شود.

بازار رضا مشهد

بازار رضا مشهد

 

بازار رضا

 

 

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

منو
ثبت نام تورهای لحظه آخری

X