بهترین سوغات دبی چیست؟

سوغات دبی یکی از مواردی است که باید در سفر بهدبی با آن آشنا باشید.برای آشنایی بیشتر با سوغاتی های دبی با ما همراه باشید…

دبی یکی از بهترین مقاصد گردشگری است که ایرانیان فراوانی هر ساله با تور دبی به این شهر بزرگ کشور امارات سفر می کنند.دبی به دلیل تنوع در اجناس و تعداد بسیار زیاد در مراکز خرید مکان بسیار مناسبی برای گردش در مراکز خرید و خرید کردن است.ایرانیان که آوردن سوغاتی برای عزیزانشان از رسوم ویژه آن ها است در دبی به راحتی می توانند برای تمامی عزیزانشان از کوچک ترین فرد تا مسن ترین فرد سوغات دلخواهشان را بخرند.

در این بخش به چند مورد از سوغات های معروف دبی می پردازیم…

مجسمه برج الخلیفه دبی

برج الخلیفه بلند ترین برج جهان است که از افتخارات کشور امارات و شهر دبی محسوب می شود.از طرفی شاید بتوان گفت برج الخلیفه نمادی از دبی است و به همین دلیل از شاخص ترین سوغات های دبی مجسمه,جاسوئیچی,چراغ خواب,جعبه موزیکال و … از برج الخلیفه دبی است.

مجسمه برج الخلیفه دبی

مجسمه برج الخلیفه دبی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برج الخلیفه دبی به بخش معرفی برج الخلیفه دبی بروید.

لباس و پارچه دبی

دبی یکی از مقاصد گردشگری در جهان است که در عرضه بهترین لباس ها و پارچه ها شهرت فراوانی دارد.در چند سال اخیر تولید لباس هایی با مارک i love dubai در دبی رواج زیادی پیدا کرده است و اعلب لباس هایی که با این مارک منتشر می شوند پیراهن و تی شرت هستند.

لباس و پارچه دبی

لباس و پارچه دبی

دبی رتبه خوبی در صنعت خیاطی و پارچه دارد و همچنین لباس و پارچه در این شهر قیمت مناسبی دارد.

خرما برترین سوغات دبی

دبی به دلیل اینکه در منطقه ای گرمسیری است طبیعتا خرما در این شهر رشد خوبی دارد.خرمای دبی به نام و برند معروف بتییل شهرت دارد و از بهترین برندهای خرمای امارات برند بتییل است.این خرما ها اغلب با شکلات و آجیل پر می شوند و طعم بسیار مطلوبی را دارند.

خرمای دبی

خرمای دبی

این خرما بر خلاف قیمت بالایی که دارد طرفداران فراواین دارد قیمت این خرما تقریبا هر کیلو برابر 100 هزار تومان می باشد.این نوع خرما را می توانید در اغلب فروشگاه ها, مراکز خرید و مارکت های دبی بیابید.

عطر دبی

عطر دبی شهرت بسیار زیادی دارد که به وفور در کشورهای عربی پیدا می شود و برای همه افراد خاطرات دوران حکومت سلطان های بزرگ عرب را زنده می کند.این عطر سوغات بسیار با ارزش و زبان زدی است که همه افراد با ان آشنایی نسبی دارند البته سلیقه شما در انتخاب نوع عطر تاثیر زیادی دارد ولی این عطر حتی یک بار بوییدن آن نیز ارزشش را دارد.

عطر دبی

عطر دبی

فرش و تابلو فرش فارسی

بافت فرش و تابلو فرش از جمله برترین و مشهور ترین هنرهای ایرانیان است.بسیاری از کشور های جهان در تلاش اند که بتوانند از این هنر اقتباس کنند و فرش هایی مشابه و نظیر فرش های ایرانی ببافند.دبی نیز یکی از این شهرها است که تلاش می کند فرش ها و تابلو فرش های مشابه ایرانی ببافد.این فرش ها به نام تابلو و یا فرش های فارسی شهرت دارند.

بوخور دبی

در دبی درختی به نام آگار وجود دارد که از پوست تنه آن استفاده های فراوانی می شود؛ پوست درخت آگار را می سوزانند و به عنوان عود از آن استفاده می کنند, از پوست تنه این درخت برای تولید عطرو روغن نیز استفاده می نمایند.

بوخور دبی

بوخور دبی

یکی از بهترین و معروف ترین کاربرد این درخت بوخور تولید شده از این درخت است که در هنگام بیماری از بهترین بوخور های است.عطر و بوخور و عود تولید شده از این درخت انتخابی خوبی برای یادگاری داشتن است زیرا که هر زمان ان را ببویید قطعا به یاد سفر دبی خود خواهید افتاد.

ساعت شنی دبی

وسایل تزیینی شیشه ای ساخته شده در دبی نیز شهرت زیادی دارد از بهترین و محبوب ترین این وسایل ترئینی ساعت سنی است که در ساخت آن از شن های رنگی استفاده شده است و طرح هایی از شتر بر روی آن هک شده است که نشان دهنده زادگاه این ساعت های شنی است.این ساعت های شنی قیمت بسیار مناسبی دارند و از بهترین موارد در بین سایر سوغات دبی است.

شال پشمی دبی

شال پشمی یکی از برترین سوغات دبی است که ریشه در فرهنگ قدیمی دبی دارد.در قدیم چوپانان و دامداران که با این کار امرار معاش میکردند از پشم حیوانات خود شال های پشمی می بافتند که البته امروزه این شال ها با پشم مصنوعی بافته می شوند.

شال پشمی دبی

شال پشمی دبی

طلای دبی

اغلب مردمان خاورمیانه علاقه زیادی به استفاده از زیورآلات و طلا دارند و دبی نیز یکی از شهر های منطقه خاورمیانه است که منابع فراوانی نیز از طلا دارد و به همین دلیل تعداد بسیار زیادی فروشگاه طلا دارد.کشور امارات کنترل بسیار قوی ای بر فلزات گران بهای خود دارد و به همین دلیل شما با خیال راحت می توانید این فلز ارزشمند را بخرید و به عنوان سوغات دبی به عزیزانتان هدیه بدهید.

طلای دبی

ادویه دبی

ادویه از جمله مواردی است که در غذاهای عربی استفاده زیادی دارد و اغلب کشورهای عربی ادویه های مختلفی را به فروش می رسانند.دبی نیز از این قاعده مستثنا نیست و ادویه جات فراوانی را عرضه می کند.در دبی امکان ندارد که مرکز خریدی را پیدا کنید که حداقل یک مرکز خرید کوچک ادویه نداشته باشد.

تور ارزان دبی فرصت مناسبی برای دیدن این زیبایی ها و به یادگار آوردن یکی از این سوغات ها برای عزیزانتان است.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه