لوگوی ارشین پرواز

تور صربستان 3شب

3 شب
  • پرواز: ایران ایر
  • تاریخ رفت: 5 آبان 97
  • قیمت از 6.600.000 تومان
  • مدت اقامت: 3 شب و 4 روز
6.600.000 تومان

تور صربستان

صربستان یکی از کشورهای اروپایی پر جاذبه است که تا چندی پیش در میان گردشگران ایرانی شناخته شده نبود.اما با لغو ویزای این کشور برای ایرانیان،آشنایی گردشگران ایران با این کشور بیشتر شد و با استفاده از تور صربستان توانستند سفرهای بی نظیری را تجربه کنند.

تور صربستان

آشنایی با صربستان

صربستان کشوری در مرکز جنوب خاوری اروپا است و از شمال با مجارستان،از شرق با رومانی و بلغارستان،از جنوب با مقدونیه و از غرب با کرواسی و بوسنی هم مرز است.پایتخت این کشور بلگراد است.حکومت نوین صربستان در سال 1817 در پی قیام دوم صربها به وجود آمد.مرزهای امروزی این کشور نیز پس از جنگ جهانی دوم شکل گرفت.صربستان در سال 2006 پس از آنکه مونته‌نگرو از اتحاد صربستان و مونته‌نگرو جدا شد دوباره پس از فروپاشی یوگسلاوی در سال 1990 به وضعیت حکومت منفرد درآمد.

صربستان به 29 ناحیه علاوه بر شهر بلگراد بخش شده است.این ناحیه ها و خودِ شهر بلگراد نیز به چندین بخش تفسیم شده اند.

مذهب مردم گرجستان

دین های ارتودوکس و کاتولیک و پس از آن اسلام در این کشور نفوذ داشته اند.صربستان از لحاظ مذهبی یکی از ناهمگون ترین کشور های قاره اروپاست.استان کوزوو با 90 درصد مسلمان،استان ویوودینا با 25 درصد کاتولیک و صربستان مرکزی و بلگراد با بیش از 90 درصد مسیحی ارتودوکس،نشان دهنده این گوناگونی است.

جاذبه های گردشگری صربستان

پارک ملی درداپ یکی از مناطق پربازدید صربستان است و مانند جواهری در این کشور خودنمایی می‌کند.این پارک در رودخانه دانوب واقع در مرز شرقی صربستان و رومانی قرار دارد.مساحت این پارک به 64 هزار هکتار می‌رسد.

این پارک یکی از جاذبه های گردشگری تور ارزان صربستان است.از دیدنی های پارک ملی درداپ می توان به آبشار،غار،جنگل و مسیرهای پیاده روی اشاره کرد.می توانید در این جنگل اقامتی بی نظیر را تجربه کنید و همچنین در رود دانوب شنا کنید.

کلیسای سنت ساواد بلگراد

تور صربستان

اگر قصد سفر با تور بلگراد را دارید پیشنهاد می‌کنیم حتما از این کلیسا بازدید کنید.کلیسای سنت ساواد که یگی از جاهای دیدنی صربستان است در فلات وکار در شهر بلگراد قرار دارد.کلیسای سنت ساوا یکی از بزرگترین کلیساهای ارتودکسی جهان است و در لیست بزرگ ترین کلیساهای جهان قرار دارد.

این کلیسا وقف ساوای مقدس بنیانگذار کلیسای ارتدکسی صربستانی و یکی از چهره های مهم صربستان در قرون وسطا است.در سال 1595 جسد ساوای مقدس توسط وزیر بزرگ عثمانی سینان پاشا،سوزانده شد و در آن محل کلیسای سنت ساوا ساخته شد.امروزه این کلیسا یکی از برترین جاذبه های صربستان محسوب می شود.

پارک تاشمایدان

پارک تاشمایدان یکی از پارک های قدیمی صربستان است که در سال 1954 ساخته شد و در سال های 2010 تا 2011 مورد بازسازی قرار گرفت.مساحت این پارک 600 متر مربع است و در جنوب شرقی شهر بلگراد و در مجاورت شهرداری وکار قرار گرفته است.

پیشینه این پارک به دوهزار سال پیش بازمی‌گردد.زمانی که رومیان از معادن سنگ موجود در این منطقه برای ساخت ساختمان های بلگراد و ساخت تابلوهای سنگی ،سنگ استخراج می‌کردند.این معادن تا زمان عثمانی ها فعال بودند و نام ترکی تاش را برای میدان سنگی انتخاب نمودند.از این منطقه برای استخراج نیترات نیز استفاده می‌شد.برخی از مورخان معتقدند که جسد ساوای مقدس در این محل در سال 1595 توسط وزیر بزرگ عثمانی سوزانده شده است.

هزینه سفر به صربستان

یکی از مهمترین مسائلی که در هر سفر مهم است هزینه های آن سفر است.پیش از سفر با تور صربستان نیز بهتر است با هزینه های آن آشنا شوید.

دینار صربستان،واحد پول رسمی این کشور است و با حروف اختصاصی RSD شناخته می شود.اسکناس های رایج در این کشور 10 دینای ( زرد آجری ) ، 20 (سبز)،100 ( آبی ) و … می باشد.

دینار صربستان در کشور ما وجود ندارد و در سفر با تور صربستان باید یورو خریداری کنید و در صربستان آن را به دینار تیدیل کنید.بدین منظور می توانید به خیابان های اطراف میدان انقلاب بلگراد رفته و ارز خود را چنج کنید.در اطراف این میدان صرافی های بین المللی و معتبری برای تبدیل پول وجود دارند.در حال حاضر هر یورو معادل 119 دینار صربستان است.

هزینه های حمل و نقل در صربستان

تور صربستان

اتوبوس : اتوبوس های متنوعی در تور صربستان وجود دارد که اکثر آن ها اتوبوس هایی مدرن و با کیفیت هستند.

تراموا : 11 خط مختلف تراموا در بلگراد وجود دارد که دسترسی به نقاط مهم و جاذبه های گردشگری شهر را آسان می‌کند.مهمترین خط تراموا خط شماره 2 است که مرکز شهر را طی می کند.

اتوبوس های برقی : اتوبوس های برقی بلگراد دارای دو مسیر هستند و به 7 خط مجزا تقسیم می‌شوند.

برای پردخت هزینه های این وسایل نقلیه باید بلیت های باس پلاس را تهیه کنید.این بلیت ها برای پرداخت اتوبوس،تراموا و اتوبوس های برقی استفاده می‌شود.این للیط ها به 3 نوع تقسیم می شوند :

بلیت های یک روزه با هزینه 250 دینار صربستان

بلیت های سه روزه با هزینه 700 دینار صربستان

بلیت های پنج روزه با هزینه 1000 دینار صربستان

تاکسی : هزینه ورودی تاکسی های صربستان 170 دینار استو  به ازای طی کردن هر یک کیلومتر در طی ساعت های 06:00 تا 22:00 هزینه ای معادل 70 دینار از شما دریافت می‌کنند.همچنین هزینه هر 1 کیلومتر بعد از ساعت 22:00 معدل 85 دینار است.