در سفر به گرجستان چه ارزی با خود ببریم؟

در سفر به گرجستان چه ارزی با خود ببریم؟

سفر به گرجستان :: کشور گرجستان در سال های اخیر به یکی از مقاصد محبوب گردشگری برای ایرانیان تبدیل شده است و هز ساله گردشگران زیادی با تور گرجستان به این کشور زیبا سفر می کنند.در این مطلب از سایت آرشین پرواز در مورد ارز در گرجستان صحبت می کنیم و به نوعی یک راهنمای سفر به گرجستان را برای شما آماده کرده ایم.

سفر به گرجستان

در سفر به گرجستان چه ارزی با خود ببریم؟

ارز گرجستان چیست؟ در سفر به گرجستان چه ارزی با خود ببریم؟

واحد پول کشور گرجستان لاری نام دارد و هر لاری 100 تتری می باشد.تتری واحد کوچک لاری می باشد.هر 100 دلار نیز برابر است با 165 لاری.در حال حاضر در کشور گرجستان اسکناس های 1 – 2 – 5 – 10 – 20 – 50 – 100 و 200 لاری مورد استفاده قرار می گیرد و در گردش هستند.

ارزهایی که در گرجستان معتبر هستند و مورد استفاده قرا می گیرند دلار آمریکا – یورو و روبل می باشد.برای تبادل ارز نیز می توانید در بانک های خصوصی و دفاتر تبادل ارز اقدام کنید.

در تفلیس پایتخت گرجستان می توانید از کارت اعتباری ویزا در هتل های بزرگ و سوپر مارکت ها استفاده کنید و در صورت داشتن چک مسافرتی بانک های بزرگ نیز آن را از شما قبول می کنند.اما در فروشگاه های کوچک خصوصی و مناطق استانی این نوع پرداخت انجام نمی شود.

لازک به ذکر است که ارز بین المللی گرجستان با تاکید بر میراث فرهنگی این کشور طراحی شده است.به عنوان مثال در قسما انتهایی اسکناس های 1 لاری عکسی از نیکو پیروز منیشولی هنرمند معروف گرجستان و تصویر مناظر طبیعی دیده می شود.همچنین عکس ایوان جیواخیشویلی استاد دانشگاه گرجستانی روی اسکناس 5 لاری چاپ شده است.تصاویر روی اسکناس 200 لاری نیز در نوع خود جالب هستند و روی آن تصویر آبخازی و کتیبه های گرجستانی نقش بسته است.

در انتها بهترین ارزی که شما می توانید در سفر به گرجستان استفاده کنید خود پول گرجستان یعنی لاری است.می توانید دلار یا یورو به همراه خود ببرید و در بانک های گرجستان آن را تبدیل و لاری کنید و به راحتی هزینه های خود را پرداخت کنید.

سفر به گرجستان

در سفر به گرجستان چه ارزی با خود ببریم؟

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

ثبت نام تورهای لحظه آخری

X