لوگوی ارشین پرواز

موزه دولتی روسیه

موزه دولتی روسیه (که قبلا به نام موزه اعلی حضرت روسیه الکساندر سوم بوده) بزرگترین سرمایه هنر زیبای روسیه در سنت پترزبورگ است. موزه روسی نیز یکی از بزرگترین موزه های کشور روسیه است.

موزه روسی

موزه روسی در تاریخ ۱۳ آوریل ۱۸۹۵، به محض اجلاس به تخت نیکولاس دوم به مناسبت گرامیداشت یاد پدرش الکساندر سوم تاسیس شد. مجموعه اصلی آن متشکل از آثار هنری برگرفته از موزه ی هرمیتاژ، کاخ الکساندر، و آکادمی سلطنتی هنر می باشد. بعد از انقلاب سال ۱۹۱۷ روسیه، بسیاری از مجموعه های خصوصی به شکل ملی در آمده و در موزه روسیه قرار گرفتند. این مجموعه ها شامل مربع سیاه و سفید کازیمیر مالویچ بودند.

موزه روسی در روسیه

ساختمان اصلی موزه روسی ، کاخ میخاییلووسکی، یک اقامتگاه مجلل نئو کلاسیک برای دوک کبیر میخاییل پاولویچ است، که در سال های ۱۸۱۹ تا ۱۸۲۵ بر اساس یک طرح از کارلو روسی در میدان هنر سنت پترزبورگ بنا شد. به محض مرگ دوک بزرگ اقامتگاه بعد از همسرش به نام کاخ دوچز بزرگ النا پاولونا نهاده شد، و به خاطر نمایش های تئاتر و مجالس رقص برگزار شده در آنجا معروف و مشهور گردید.

نمای داخلی موزه روسی روسیه

بعضی از سالن های کاخ فضای داخلی مجلل ایتالیایی اقامتگاه سابق سلطنتی را حفظ کرده اند. ساختمان های دیگر اختصاص داده شده به موزه روسی ، شامل کاخ تابستانی پیتر (۱۷۱۰-۱۷۱۴)، کاخ مرمر کنت ارلوف (۱۷۶۸-۱۷۸۵)، قلعه سنت میخاییل امپراطور پائول (۱۷۹۷-۱۸۰۱)، و کاخ راسترلیسک استروگانوف در نووسکی پروسپکت (۱۷۵۲_۱۷۵۴) می باشند.

موزه روسی روسیه

در اصل وزارت قوم نگاری در ساختمانی قرار گرفت که بدست ولادیمیر سیوینین در سال ۱۹۰۲ به طرز ویژه طراحی گشت. این موزه به زودی محل قرار گیری هدایای ارسالی نمایندگان مردم ساکن در مناطق مختلف امپراطوری روسیه به خانواده ی سلطنتی شد. نمایشگاههای بیشتر توسط نیکلاس دوم و دیگر اعضای خانواده اش خریداری شد، زیرا بودجه دولتی برای خریداری نمایشگاههای جدید کافی نبود. در سال ۱۹۳۴، به وزارت قوم نگاری، موقعیت یک موزه ی مستقل با نام موزه ی قوم نگاری روسیه، اعطا گردید.

0 0 votes
Article Rating
مرا خبر کن
چه زمانی؟

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments