موزه های دبی

هرگاه صحبت از دبی و سفر به دبی می شودناخودآگاه شاید در ذهنتان آسمان خراش و جاذبه های مدرن این شهر خودنمایی کنند اما موزه های دبی را فراموش نکنید.اگر شما از جمله افرادی هستید که علاقمند به آشنایی با تاریخ و پیشینه دبی هستید در تور دبی خود به موزه های دبی هم سری بزنید.

با ما همراه باشید تا موزه های دبی را بیشتر بشناسید…

موزه روستای هریتیج

این موزه یکی از موزه های دبی است که با هدف نمایش آداب و رسوم زندگی مردمان بومی دبی به وجود آمده است.این روستا تنها یک مکان دست ساز است که در مکانی به مساحت 10 هزار متر مربع ساخته شده است.خانه های این روستا از خشت و گل ساخته شده است و به خوبی سبک زندگی اعراب را در بیابان ها و کوهستان ها و روستا ها به نمایش گذاشته است.

موزه روستای هریتیج دبی

موزه روستای هریتیج دبی

علاوه بر خانه ها شما می توانید ابزار و وسایل سنتی اعراب را نیز در این موزه ببینید.این موزه از ساعت 08:30 صبح تا 10:30 شب باز است و مهم ترین بخش های آن عبارتند از خانه های قدیمی,بخش کشاورزی,بخش طب سنتی و بخش کار و مهارت این موزه.در ضمن مسافران تور ارزان دبی بهتر است بدانند که بازدید از این موزه رایگان است.

موزه تصاویر متحرک

موزه تصاویر متحرک یک موزه مربوط به سینما در دوران ما قبل تاریخ است که یک نمایشگاه دائمی است.این موزه در سال 2014 تاسیس شد.این موزه توسط ریاست فرهنگ و هنر دبی ( شیخ ماجد بن محمد بن راشد آل مکتوم) تاسیس شد که تاکنون کارهای موثری در زمینه رشد و توسعه فرهنگ و هنر دبی انجام داده است.

موزه تصاویر متحرک دبی

موزه تصاویر متحرک دبی

این موزه برای تکامل سرگرمی های دیداری با مشاهده ابزار و دستگاه های اولیه فیلم سازی ساخته شده است.این موزه چیزی در حدود 300 دستگاه عتیقه را در خود جای داده است.موزه تصاویر متحرک از ساعت 10:30 صبح تا 3 بعد از ظهر پذیرای مراجعین است.

موزه شتر

شتر یک نماد قدیمی از شهر دبی است. موزه شتر دبی با نام بیت الرکاب یا خانه ی شتر سواری نیز یاد می شود.این موزه در یک مجموعه با حیاط بزرگ و اتاق های بزرگ است که برای آموزش چگونگی رفتار با شتر است.موزه شتر در سال 1940 میلادی ساخته شد و تمامی ابزار و اطلاعات مربوط به شتر و شتر سواری را به شما خواهد داد. این موزه از 8 صبح تا 2 بعد از ظهر باز است و بازدید از آن رایگان است.

موزه شتر دبی

موزه شتر دبی

موزه مروارید دبی

مروارید یک هدیه برای تمامی ساکنان شهرهای ساحلی است.صید مروارید در تمامی کشورهای ساحلی رواج زیادی داشته است.دبی نیز شهری است که به فراوانی مروارید در سواحل شهرت دارد و افراد زیادی در سفر به دبی برای خرید مروارید می روند.

موزه مروارید دبی

موزه مروارید دبی

سلطان الاویس در اوایل سال 1970 شروع به جمع آوری کلکسیونی از مروارید کرد و سپس مجموعه گران بهای خود را به مردم هدیه کرد که تحت حمایت و محافظت بانک ملی دبی است.موزه مروارید دبی برای حفظ تاریخ زندگی غواصان و تجار سعودی تاسیس شد.

موزه اتحادیه

موزه اتحادیه یکی دیگر از موزه های دبی است که برای کسانی جذاب خواهد بود که می خواهند با تاریخ و سیاست دبی آشنا شوند.این موزه تمامی قوانین و توافق نامه های حکومت دبی را در بر می گیرد.

موزه اتحادیه دبی

موزه اتحادیه دبی

این موزه در سال 1971 تاسیس شد و شما با بازدید از این موزه می توانید تحولاتی که قبل و بعد از توافق نامه های مختلف رخ داده است ببینید.این موزه از ساعت 10 صبح تا 8 شب باز است و بریا بازدید از این موزه نیازی به پرداخت هزینه هم نیست.

موزه دبی

موزه دبی یا متحف دبی در بردارنده شبیه سازی زندگی روزمره مردمان دبی است.این موزه یک قلعه ی کهن و حائز اهمیتی است که دیدن آن به شما پیشنهاد می کنیم.این ساختمان متعلق به سال 1781 میلادی است.اینموزه اشیای گران قیمتی را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده است.از مهم ترین بخش های این موزه می توان به مدرسه ی اسلامی,بادیه نشینی,معاش ماهیگیران,بازار,نگار خانه,مساجد و باغ های خرما و… اشاره کرد.این موزه از ساعت 08:30 صبح تا 08:30 شب فعال است.

موزه دبی

موزه دبی

برای آشنایی بیشتر با موزه دبی به بخش معرفی موزه دبی بروید.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

منو