هزینه های سفر به تفلیس

هزینه های سفر به تفلیس

هزینه های سفر به تفلیس :: در سال های اخیر شاهد سفرهای فراوان ایرانی ها به کشور گرجستان و شهر تفلیس بوده ایم که نشان دهنده بالا رفتن محبوبیت تفلیس در میان گردشگران تور گرجستان است.آیا در فکر سفر به تفلیس هستید؟آیا نمیدانید هزینه های سفر به تفلیس چقدر می شود؟بنابراین با آرشین پرواز همراه باشید تا با هزینه سفر به تفلیس آشنا شوید.

در سفر به تفلیس نیز مانند شهر های دیگر هزینه های متفاوتی را خواهید داشت و می توان گفت تقریبا بیشتر آن ها بستگی به خودتان و برنامه شما برای سفر دارد.در این مطلب سعی می کنیم به شما کمک کنیم تا در سفر خود هزینه های کمتری پرداخت کنید.در ادامه به 3 موضوع که اصلی ترین هزینه ها را تشکیل می دهند اشاره می کنیم.1:هزینه اقامت 2: هزینه حمل و نقل 3: هزینه خورد و خوراک

هزینه اقامت در تفلیس

هزینه های سفر به تفلیس

هزینه اقامت در تفلیس

در پایتخت گرجستان یعنی شهر تفلیس می توانید در مکان های مختلفی اقامت داشته باشید . هتل ها – آپارتمان ها و هاستل ها

هتل های تفلیس : در تفلیس حدود 300 هتل وجود دارد که از هتل های 2 ستاره تا هتل های لوکس 5 ستاره تقسیم می شود.

هزینه هتل های 2 ستاره بین 50 تا 250 لاری می باشد.

هزینه هتل های 3 ستاره بین 45 تا 500 لاری می باشد.

هزینه هتل های 4 ستاره بین 65 تا 750 لاری می باشد.

هزینه هتل های 5 ستاره بین 250 تا 1000 لاری می باشد.

لاری واحد پول گرجستان است که در مقایسه با پول ایران هر 1 لاری معادل 3800 تومان می باشد.

هتل آپارتمان های تفلیس : معمولا هزینه آپارتمان بستگی به موقعیت مکانی و امکنات آن دارد و آپارتمان در حاشیه شهر با آپارتمان در مرکز شهر کاملا متفاوت است.در این شهر حدود 1350 آپارتمان وجود دارد که هزینه آن ها نسبت به هتل های لوکس بسیار پایین تر است.

هزینه آپارتمان های تفلیس بسته به موقعیت و امکانات آن از شبی 20 لاری شروع و تا 600 لاری ادامه دارد.

هاستل های گرجستان : هاستل ها نوعی خوابگاه هستند که می توانید در آن تخت رزرو کنید و از امکانات ساختمان آن نیز استفاده کنید.اگر در سفر با تور گرجستان بیشتر به فکر گشت و گذار در شهر هستید و فقط مکانی برای خواب می خواهید هاستل ها برای شما مناسب هستند.

هزینه هاستل ها از شبی 7 لاری شروع و تا شبی 80 لاری ادامه دارد.

هزینه های سفر به تفلیس

هزینه حمل و نقل در تفلیس

هزینه های سفر به تفلیس

هزینه حمل و نقل در تفلیس

در شهر تفلیس نیز مانند بسیاری از شهرهای توریستی وسایل حمل و نقل عمومی متنوعی وجود دارد مانند مترو – تاکسی – اتوبوس و مینی بوس.همچنین در این شهر بلیت الکترونیکی به نام Metro money Card به فروش می رسد که می توانید آن را در ایستگاه های فروش بلیت مترو با هزینه 2 لاری تهیه کنید.برای اینکه از مترو استفاده کنید باید این کارت را خریداری کنید.این کارت برای مینی بوس ها و اتوبوس های زرد رنگ نیز کاربرد دارد.

تاکسی های این شهر معمولا تاکسی متر ندارند بنابراین قبل از سوار شدن با راننده در مورد کرایه صحبت کرده و از کرایه خود مطلع شوید تا به مشکل نخورید.اما هزینه ورودی تاکسی های تفلیس 3 لاری می باشد.

اتوبوس ها و مینی بوس های تفلیس نیز گزینه های مناسبی برای تردد در این شهر هستند.در اغلب ایستگاه های اتوبوس این شهر تابلوهایی نصب شده که به دو زبان انگلیسی و گرجی مسافران را راهنمایی می کند.شماره ها و مسیر های آنان نیز بر روی خود اتوبوس نوشته شده است.برای پرداخت هزینه اتوبوس هم می توانید از کارت الکترونیک استفاده کنید و هم می توانید به صورت نقدی پرداخت نمایید.هزینه سوار شدن به اتوبوس ها 0.5 لاری و مینی بوس ها 0.4 لاری می باشد.

راه دیگری که پیش روی شما وجود دارد استفاده از تاکسی ها است که هزینه آن کمی از اتوبوس و مینی بوس بیشتر می باشد.

هزینه های سفر به تفلیس

هزینه خورد و خوراک در تفلیس

هزینه های سفر به تفلیس

هزینه خورد و خوراک در تفلیس

در سفر با تور ارزان گرجستان و در شهر تفلیس رستوران ها و فست فودی های متنوعی پیش روی شماست که می توانید با توجه به میزان هزینه و ذائقه خود از آن ها استفاده کنید.

هزینه رستوران های ارزان قیمت تفلیس بین 10 تا 15 لاری می باشد.

هزینه رستوران های لوکس تفلیس نیز از 55 لاری شروع می شود.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

ثبت نام تورهای لحظه آخری

X