پول دبی

پول دبی چیست؟

پول دبی :: پیش از رزرو تور دبی یکی از عواملی که اهمیت فراوانی دارد اطلاعات درباره واحد پول و ارز مورد نیاز شما در امارات متحده است.با ما همراه شوید تا اطلاعات لازم درباره ارز مورد نیازتان در این کشور را بدانید.

واحد پول دبی

واحد پول دبی

دبی یکی از شهرهای کشور امارات متحده عربی است که بسیاری از افراد این کشور را به نام شهر دبی می شناسند.واحد پول دبی درهم است که به 100 فلیس یا فلس قسمت می شود.این واحد پول در بازارهای جهانی با نام اختصاری AED شناخته می شود و در برخی متون غیر رسمی نیز به اختصار DH و یا DHs نامیده می شود.

اسکناس های دبی 5(رنگ قهوه ای) 10 ( رنگ سبز) 20 ( رنگ آبی روشن) 50 ( رنگ بنفش) 100 ( رنگ صورتی) 500 (رنگ آبی ) و 1000 ( رنگ قهوه ای ارغوانی) است و اما سکه های امارات 1 درهمی,5 و 10 و 25 و 50 فلس هستند.

در امارات اکثر هتل ها کار تبدیل ارز را برای مسافران انجام می دهند همچون بسیاری از بانک ها, این هتل ها کار را برای مسافران خود راحت تر کرده اند و دیگر نیازی به مراجعه مسافران به بانک و صرافی های دبی نیست.

پول دبی

پول دبی

البته شما می توانید ارز خود را در مراکز خرید نیز تبدیل کنید و خیلی به دردسر نیافتید.البته به این قانون نیز توجه نمایید که مسافران می توانند تنها 100.000 درهم را به کشور امارات متحده وترد و یا از آن خارج نمایند و اگر بیش از این مقدار را بخواهند خارج و یا وارد کنند باید به گمرک اعلام کنند.

اگر شما از جمله مسافرانی هستید که می خواهید با تور ارزان دبی سفر کنید و هزینه های سفر برایتان خیلی مهم است بهتر است در کشور امارات از شیوه پرداخت نقدی استفاده نمایید زیرا در این صورت شما فرصت چانه زدن نیز خواهید داشت و اگر از سایر شیوه های پرداخت استفاده نمایید توانایی شما در چانه زدن کمتر خواهد شد.

شاید بهتر باشد که بدانید بانک ها در امارات متحده از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 13 و در روزهای پنج شنبه نیز 8 صبح تا ظهر باز هستند.برخی بانک ها نیز از ساعت 14 الی 18:30 باز هستند.تمامی بانک ها در روزهای جمعه و تعطیلات رسمی تعطیل هستند.

در تور دبی با خود چه ارزی ببریم؟

در سفر به دبی شما می توانید ارز های مختلفی را با خود ببرید اما طبیعتا در سفر به هر کشوری داشتن حداقل کمی از پول آن کشور الزامی است و بهتر است در سفر دبی نیز با توجه به تعداد نفرات همراهتان کمی از پول دبی را با خود همراه داشته باشید.

واحد پول دبی

ارز در دبی

البته با توجه به مطالبی که گفتیم شما اگر دلار یا هر ارز دیگری را با خود ببرید به راحتی می توانید تبدیل ارز را در کشور امارات انجام دهید و زیاد به دردسر نخواهید افتاد.

در سفر با تور دبی آرشین پرواز تنها از سفر خود لذت ببرید…

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

منو