۱۵ مکان دیدنی تایلند

تور تایلند جاهای دیدنی بسیار زیادی دارد که اگر شما بخواهید تک تک آنها را دیدن کنید باید چندین سال در تایلند بمانید . تایلند با صدها جزیره و پایتخت بسیار پیشرفته خود هر قشری را با هر بودجه ای جذب خود می کند . آخرین باری که ما به تایلند رفتیم ۴ هفته در تایلند ماندیم و به گشت و گذار در پارک های ملی ، بناهای باستانی ، جزایر زیبا و زندگی بخش ، و شهر های مدرن پرداختیم . در اینجا فهرستی از ۱۵ مکانی که فکر میکنیم نباید دیدن آ نها را از دست بدهید معرفی می کنیم .

 

جاذبه های تایلند

۱۵ مکان دیدنی تایلند :

پارک تاریخی آیوتایا (Ayutthaya Historical Park)

جاذبه های تایلند2

این پارک یک پارک تاریخی بسیار زیباست که در زمین جاذبه های تاریخی جهان یونیسکو قرار دارد . این پارک با سواری تنها در یک ساعتی بانکوک است و با رفتن به این پارک برای چند ساعت از هیا هو شهر بدور خواهید بود و کاملا سر زنده می شوید . آیوتایا برای مدت ۴۱۷ سال از سال ۱۳۵۰ تا ۱۷۶۷ که توسط برمه ها ( Burmese ) تخریب شد ، دومین پایتخت سیام ( Siam ) تایلند بود . برمه ها در حمله خود به این شهر ، شهر را کاملا سوزاندند و مکان های مقدس و مجسمه های بودای این شهر را نابود کردند . بنا هایی که از آتش جان سالم به در بردند برای صدها سال زیر خاک مدفون شده بودند .

امروزه ، بیشتر بخش های آیوتایا ویران شده و خرابه هایی بیشتر از آن نمانده است . بازدید کنند گان با آزادی تمام می توانند در این خرابه ها قدم بزنند و از این معابد باشکوه ، کاخ ها و مجسمه های بودا دیدن کنند . در این پارک چندین بنا وجود دارد . در میان آنها می توان از معبد وات پرا رام (Wat Phra Ram Temple ) ، صومعه وات چیاواتانارام (Wat Chaiwatthanaram monastery ) ، و وات پرا سی سنپت ( Wat Phra Si Sanphet ) دیدن کرد . وقتی از محوطه دیدن کردید آنگاه حتما به دیدن مجسمه سر بسیار بزرگ بودا که پشت معبد ماهاتات ( Mahathat Temple ) قرار دارد بروید . این مکان یکی از بزرگترین جاذبه های جهانگردی تایلند است .

کاخ بزرگ بانکوک (Bangkok Grand Palace)

جاذبه های تایلند3

پس از تخریب آیاتایا ، پایتخت سیام در میان رودخانه چائو پرایا ( Chao Praya River ) در بانکوک شکل گرفت .کاخ بزرگ بانکوک برا ی پایتخت جدید ساخته شد . مصاحت این کاخ ۲۱۸٫۰۰۰متر مربع می باشد که در آن سکونت گاه خاندان سلطنتی و اشرافی ، سالن های تاج و تخت ، ادارات دولتی ، معابد بودا ، و آثار تاریخی بسیار با ارزش قرار دارند .

در میان بناهای متععدی که در این کاخ وجود دارد ، می توان به صومعه سلطنتی امرالد بودا ( Emerald Buddha ) اشاره کرد . هماهنند سایر مکان های مقدس بودایی ، هنگام بازدید از این صومعه نیز باید لباس های مناسب بر تن داشت و در این کاخ بزرگ به شدت به این مسئله توجه می شود . خانم ها باید شانه ها و بالا تنه خود را بپوشانند ، آقایان باید پیراهن های آستین بلند بپوشند و شلوارک و یا لباس های خیلی جذب و کوتاه پذیرفته نیست . ورودی این کاخ برای هر نفر ۴۰۰ بت می باشد .

بازار شناور دامنوئن سادوک ( Damnoen Saduak Floating Market )

جاذبه های تایلند4

بازار های تایلند بسیار جذاب هستند و زندگی و فرهنگ محلی تایلندی ها را به خوبی نمایش می دهند . تجربه قایق سواری روی رودخانه و در بازارهای روی آب بخصوص در شروع روز بسیار خوشایند خواهد بود . بازار شناور دامنوئن سادوک حدودا یک ساعت نیم از بانکوک فاصله دارد . این بازار به یکی از جاذبه های جهانگردی تایلند تبدیل شده و در آن هر چیزی یافت می شود از جمله غذا ، سوغاتی ، لباس . اگر دوست ندارید که همراه با گروه از این بازار دیدن کنید آنگاه می توانید از هتل خود بخواهید که برای شما تاکسی رفت و برگشت بگیرد ( کرایه رفت و برگشت شما حدودا ۶۰ دلار می شود البته قیمت ها ممکن است کمی بالا پایین شود ) . به نحوی برنامه ریزی کنید که ساعت ۶ ، ۶:۳۰ صبح از هتل خارج شوید و صبحانه خود را در بازار صرف کنید . در بازار فروشندگان پیاله های سوپ ، کیک نارگیل ، میوه های تازه ، غذاهای سرخ شده می فروشند و شما می توانید به راحتی هرچه می خواهید بخرید و در قایق حین تماشا کردن بازار میل کنید .

این بازار خیلی زود از توریست ها پر می شود ، از این رو بهتر است که تا حد ممکن صبح زود به این بازار بروید تا در ترافیک قایق ها اسیر نشوید . هزینه سوار شدن در این قایق های کشیده برای حدود یک ساعت حدود ۶۰ دلار می شود . معمولا وقتی با تور می روید قایق ها در چند نقطه برای خرید توقف خواهند داشت . اگر شما به این توقف گاه ها علاقه ای ندارید ( که صادقانه من از هیچ کدام از آنها خوشم نیامد ) و دوست دارید مستقیم به بازار بروید ، به قایق ران بگویید و زمانی را با او تعیین کنید . معمولا قایق ران ها زبان انگلیسی متوجه نمی شوند . دوربین خود را فراموش نکنید ، و برای خرید پول همراهتان باشد .

بازار یکشنبه شب های چیانگ مای یا واکینگ استریت ( Chiang Mai Sunday Night Walking Street )

جاذبه های تایلند5

چیانگ مای به عنوان “گل رز شمال” معروف است . فرهنگ زیبای چیانگ مای ، معابد زیبای بودایی ها ، رستوران های فراوان ، و شب زنده داری های لذت بخش آن حس خوبی را در شما ایجاد می کند . اگر برنامه خاصی ندارید حتما باید از فرهنگ خرید پر هیاهوی چیانگ مای دیدن کنید . هر شب بازار پر از فروشندگانی می شود که تبلیغ ارزانی جنس های خود را می کنند . شما می توانید از لباس فروشی ها ، غرفه های غذا فروشی ، سی دی فروشی ، جواهر فروشی ، ابریشم تایلندی ، کفش فروشی های کنار خیابان چانگ خلان ( Chang Khlan Road ) ، دیدن کنید . این صحنه هر شب تکرار می شود . تعداد بسیار زیادی توریست و افراد محلی هر شی از این بازار دیدن می کنند و از غذتهای ارزان قیمت و خوش مزه نهایت استفاده را می برند . اما باید اذعان کرد که بهترین شب خرید در چیانگ مای ، بازار یک شنبه شب ها یا واکینگ استریت است .

جاذبه های تایلند6

این بازار بزرگترین بازار هفته است ، و حدود یک کیلومتر از عرض خیابان راچادامنئون (Ratchadamnoen Road) را به خود اختصاص می دهد . بر خلاف سایر بازار های شبانه ، در این بازار کار های هنری و صنایع دستی بیشتری به فروش می رسد . تایلندی ها از روستا های دیگر در این بازار حاضر می شوند تا محصولات دست ساز خود را بفروشند . فانوس ، جعبه های چوبی ، ماسک و نقاشی تنها بخشی از چیز هایی است که در این بازار به چشم می خورد . نوازندگان و خوانندگان خیابانی در این بازار حاضر می شوند و محیطی شاد را برای شما فراهم می کنند . ساعت کاری این بازار از ۴ عصر تا نیمه های شب ادامه می یابد . یادتان باشد که پول نقد همراه داشته باشید و از چانه زدن با فروشندگان نهراسید .

پارک طبیعی فیل ها تایلند (Elephan Nature Park)

جاذبه های تایلند7

وقتی در چیانگ مای هستید یک روز از پارک طبیعی فیل ها دیدن کنید . این پارک برای افرادی که رابطه خوبی ما حیوانات و محیط زیست دارند بسیار دوست داشتنی خواهد بود . این پار محل مناسبی برای نگهداری از فیل هایی است که سن آنها زیاد است یا مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند . این پارک در سال ۱۹۹۲ افتتاح گردید و اکنون به یکی از بزرگترین مراکز نگهداری از فیل ها در جهان تبدیل شده اسست . در این پارک تمام تلاش ممکن صورت می گیرید تا به نحو احسن از فیل ها نگهداری شود . بازدید از این پارک برای عموم آزاد است و در ساعت ناهار می توان به فیل ها غذا داد و یا حتی با آنها آب بازی کرد .

تایگر کینگدام ( Tiger Kingdom )

جاذبه های تایلند8

در چیانگ مای ، در تایگر کینگدم ، یکی از تجربه های نادر رو به رو شدن با ببرها برای شما ممکن می شود . تایگر کینگدم نزدیک است، حدودا نیم ساعت از مرکز چیانگ مای تا شهرک مائی ریم (Mae Rim ) فاصله دارد . در این مرکز ببرهای متعددی با سن و سال های مختلفی وجود دارد ( از ببر ۳ ماه تا ببری پیر) . تمام ببر هایی که در این مرکز نگهداری می شوند در قفس به دنیا آمده اند . در روز دو مرتبه به آنها غذا داده می شود و با آنها بازی می کنند .

از آنجا که این ببر ها همگی احلی هستند ، تهدیدی برای بازدیدکنندگان ندارند . این ببرها را برای رام کردن و آرام نگه داشتن به هیچ گونه مواد مخدری معتاد نمی کنند . بسیار سالم ، سرزنده ، پر انرژی و بازی گوش هستند و هیچ آزاری برای کسی ندارند . با این وجود ، نگهبانان هنگام بازدید تمامی بازدید کنندگان را اسکورت می کنند تا هیچ اتفاقی برای آنها نیافتد . سپری کردن یک روز با ببر ها آن هم در محوطه زیبای تایگر کینگدم حسی است که برای شما فراموش نکردنی خواهد بود . ۱۵ دقیقه بازدید از هر ببر حدود ۶۰ دلار برای شما تمام می شود .

روستای بو سانگ آمبرلا ( Bo Sang Umbrella Village )

جاذبه های تایلند9

بو سانگ ،  تنها ۳۰ دقیقه دور تر از شرق چیانگ مای قرار دارد . تخصص این روستا تولید چترهای دست ساز بامبوئی است . این شهر به شهر چتری معروف است . بازدید کنندگان در این شهر می توانند فرایند تولید یک چتر را از ۰ تا ۱۰۰ ببینند و آنگونه که دوست دارند چتر خود را سفارش دهند . تماشای تولید چتر توسط خانم هایی که خودشان تمام کارهای تولید چتر را انجام می دهند بسیار زیبا و در عین حال رایگان است .

 

جاذبه های تایلند10

اگر قصد دارید چتر بخرید ، با خرید مستقیم و بی واسطه از آنها کلی پس انداز می کنید ( حدود۵۵ دلار برای یک چتر بزرگ) . معمولا کارت های اعتباری معتبر نیز مورد قبول است و با داشتن این کارت ها می توانید خرید کنید .

معبد سفید چیانگ رای ( Chiang Rai White Temple )

جاذبه های تایلند11

معبد وات رونگ خون ( Wat Rong Khun ) یا معبد سفید در فاصله بیست دقیقه ای جنوب چیانگ رای قرار گرفته است . این معبد نیز بسیار با شکوه است و توصیه می کنم حتما از آن دیدن کنید.

درباره نویسنده
  1. بهروز پاسخ

    با سلام من که لذت بردم گویی در تایلند هستم

  2. Ali پاسخ

ارسال دیدگاه