۵ بازار بسیار دیدنی در بانکوک

۵ بازار بسیار دیدنی که در سفر با تور تایلند نباید از دست بدهید

۵ بازار بسیار دیدنی در بانکوک :: بانکوک برای پاساژهای خرید لوکس خود شناخته شده است. سیام پاراگون، یکی از بزرگترین مراکز خرید در بانکوک و آسیا است . البته نه فقط برای رستوران ها و فروشگاه های بزرگش بلکه برای سالن های مجلل و بسیار بزرگ نمایش فیلم و آکواریوم آن (که در آن شما می توانید با کوسه ها شنا کنید) و نمایشگاه ماشین موجود در آن (مثل لامبورگینی یا استون مارتین)

اگر اینها کافی نیست ، می توان به این نکته نیز اشاره کرد که سیام پاراگون در سال ۲۰۱۳ بیشترین مکانی بوده که در اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده است .

هر چند این پاساژ ها و مراکز فروش فوق العاده جذاب می باشند، باز با این حال بخصوص وقتی حرف از محیط و جوی به میان می آید که شما بتوانید جلوه های زندگی و فرهنگ تایلندی را که برای قرن ها جریان داشته است ببینید و تجربه کنید ، نمی توانند حریف بازار های شهر شوند .

قلب پایتخت را بازارهای مختلفی شکل می دهند .  از بازارهای کوچک و محلی ای که از چشمان توریست ها پنهان می ماند تا بزرگترین بازارهای تایلند که تنها در آخر هر هفته باز می شوند و هر چیزی می فروشند از  نقاشی گرفته تا سگ . در اینجا به پنج بازار بانکوک  اشاره می کنم که از بهترین بازارهای این شهر است و من همیشه  آنها را توصیه می کنم :

 

  • بازار آخر هفته چاتوچاک:

۵ بازار بسیار دیدنی در بانکوک

۵ بازار بسیار دیدنی در بانکوک

 

بشتابید و خرید خود را آغاز کنید…

اگر شما  در تور بانکوک خود تنها به دنبال یک بازار در بانکوک هستید  این بازار را انتخاب کنید. این بازار ۳۵ هکتاری در اوایل دهه ۸۰ افتتاح شد و عموما آن را به نام بازار جی جی می شناسند. در این بازار بیش از ۸۰۰۰ مغازه وجود دارد. این بازار به خصوص اگر اولین باری باشد که از آن دیدن میکنید بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود. تو صیه من به شما این است که اگر بار اول است که به آنجا می روید صبح نسبتا زود به آنجا بروید تا زمان زیادی را برای بازدید و گشت و گذار داشته باشید. این بازار عمدتا به عنوان یک بازار عمده فروشی شناخته می شود اما با گذشت زمان به یک  مکان برجسته در بانکوک تبدیل شده است. قطعا این مکان نتنها توریست های بسیار زیادی را جذب خود می کند بلکه تایلندی ها نیز به همان اندازه از آن دیدن می کنند. از این رو می توان گفت که مکانی نیست که در آنجا توریست ها را به اصطلاح گیر انداخته و سرکیسه کنند. اگرچه در هفته چند روزی این بازار باز است، اما متاسفانه روزهای کاری این بازار تنها شنبه و یک شنبه می باشد، بنابراین اقامت خود را به نحوی تنظیم کنید که بتوانید حتما از این بازار دیدن کنید.

از کیسه تا دکمه ، لباس تا شمع ، اسنک تا عینک آفتابی ، هر چیزی را می توانید در بازار جی جی پییدا کنید.

همانند سایر بازارها در تایلند ( درواقع در هر نقطه ای از تایلند ) گزینه های غذایی متنوعی هم به عنوان اسنک و هم غذاهای رستورانی وجود دارد. این بازار مکان مناسبی برای خرید سغاتی می باشد ( از خائو سن رود ارزان تر است ) . بسیاری از جوانان تایلندی به این بازار می آیند تا اجناس جدید ارزان قیمت یا دست دوم خریداری نمایند و همچنین بخشی مخصوص هنر ، دکور و مبلمان نیز در این بازار وجود دارد . شما هر چیزی را در این بازار با قیمت ارزان تری می تانید خریداری کنید .

زمان : شنبه و یکشنبه ، ۶ صبح تا ۶ عصر

مکان : جاده کمفأنگ فت ۲ ، نزدیک ایستگاه اتوبوس مو چیت (ایستگاه اتوبوس ‘شمالی’)

نحوه رفتن به آنجا : تا کنون ساده ترین، ارزان ترین و سریع ترین راه برای رسیدن به بازار چاتوچاک استفاده از اتوبوس های تندرو (BTS) و یا مترو است (MRT) در ایستگاه اتوبوس مو چیت یا ایستگاه مترو کمفأنگ فت پیاده شوید . اگر شما به ایستگاه مترو یا اتوبوس  نزدیک نیستید برای مثال اگر شما در جاده خوئا سن هستید آنگاه می توانید با تاکسی یا اتوبوس های معمولی محلی به آنجا بروید (اتوبوس # ۳ در جاده Phra Athit، چند بلوک بعد از شمال Khao شما به مقصد می رسید) البته باید توجه کنید که ممکن است در ترافیک گیر کنید . اولین باری که من در خوئا سن بانکوک اقامت گزیدم ، هماهنگ کردم تا با اتوبوس های محل به آنجا بروم اما آنقدر ترافیک سنگین بود که بعد از یک ساعت از اتوبوس پیاده شدم و ما بقی مسیر را پیاده طی کردم . اگر می توانید با اتوبوس تندرو و یا مترو بروید .

 

 

 

  • بازار دالات رات فائی (Dalat Rot Fai)

۵ بازار بسیار دیدنی در بانکوک

۵ بازار بسیار دیدنی در بانکوک

تلفیقی از مغازه ها و غرفه های خیابانی و بازاری که مخصوص فروش اشیاء ارزان قیمت یا دست دوم در دالات رات فائی می باشد .

در نزدیکی ره آهن بازار چاتوچاک قرار دارد . دالات رات فائی  به معنی بازار راه آهن می باشد که اکنون در مکان مناسب تری در جنوی شرقی شهر در نزدیکی میدان سیکون ( مکانی که راننده تاکسی ها به خوبی می شناسند اما برای توریست ها چندان شناخته شده نیست ) قرار دارد .

دالات رات فائی  را می توان از جالب ترین بازارهای بانکوک دانست که با غرفه ها و مغازه های فراوانش جمعیت زیادی را برای خرید لباس های دست دوم ، محصولات دست ساز ، دیسکو ها و کافی شاپ هایش جذب خود می کند . در اینجا می توانید آب جو بگیرید ، تتو کنید ، لباس های دست دوم بخرید و در شب با ولکس واگن خود خود نمایی کنید .

لباس های دست دوم در دالات رات فائی

در این بازار همچنین غرفهخ های مخصوص لوازم برقی ، غذا ، هدایا و سوغاتی برای مسافران یافت می شود اما باز باید خاطر نشان کرد که جاذبه اصلی این بازار جو و مردمانی می باشند که نظاره گر شما می باشند . این بازار از آنچه شما انتظار آن را دارید بزرگتر است . شاید بتوان گفت که بعد از بازار چاتوچاک این بزرگترین بازاری است که وارد آن شده ام و برای گشت زدن د ریک جمعه شب بسیار عالی می باشد .  اگرچه از مرکز شهر خیلی دور نیست ، توریست های زیادی را در این بازار نخواهید دید و در عوض جمعیت جوانی را با پوشش های منحصر به فردی ، خاص ، جالب و به روزی دارند رو به رو خواهید شد . شما می توانید اطلاعات بسیار زیادی را از طریق صفحه فیس بوک این بازار به دست آورید .

زمان : پنج شنبه – یک شنبه ، ساعت ۵ عصر – ۱ بامداد

مکان : خایابان اسریناکارین پشت میدان سیکون

نحوه رفتن به آنجا : شما می توانید سوار اتوبوس تندرو شوید و کمی از مسیر را نیز با تاکسی بروید و یا اینکه تمام مسیر را تاکسی بگیرید . اگر شما سوار منوریل می شوید در ایستگاه نات یا اودم (Nut or Udom) پیاده شوید . هزینه تاکسی ای که از آنجا تا بازار باید سوار شوید ۶۰ بات می باشد . اگر چند نفر هستید بهترین گزینه این است که با تاکسی بروید تا بدون دردسر به مقصد برسید  زیرا کرایه تاکسی های بانکوک بطور تعجب آوری ارزان است  بخصوص اگر قرار باشد کرایه تاکسی بین چند نفری که با هم می روید هم تقسیم شود .

 

۵ بازار بسیار دیدنی در بانکوک

  • بازار شناور خلنگ لات مایوم (Khlong Lat Mayom Floating Market)

۵ بازار بسیار دیدنی در بانکوک

۵ بازار بسیار دیدنی در بانکوک

 

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری بانکوک بازارهای رویه آب و شناور آن است .  به طور تاریخی تمام شهر و مناطق اطراف آن پر از کانال های وسیع و پهن است و زندگی روی آب جریان دارد . امروزه این بازارهای روی آب نمادی از زمان های بسیار قبل است و اساسا برای توریست های خارجی و تایلندی مورد استفاده قرار می گیرد . بازارهای متعددی وجود دارد که می توانید آنها را انتخاب کنید از جمله دامنوئن سادواک (Damnoen Saduak) که به اصطاح همچون تله ای برای توریست ها می باشد و قیمت ها در آن بالاست ؛ بازارهای دیگری نظیر خلنگ لات مایوم که در مرکز شهر قرار ندارد بیشتر افراد محلی را جذب خود می کند و توریست های کمتری در آن دیده می شوند .

با شکم خالی بیاید زیرا دامنه غذاها در اینجا بسیار گسترده است و آب دهان هر شخصی را براحتی راه می اندازد و حتما سوار قایق های کشیده و بلندی که شما را در کانال ها به این سو و آن سو می برند شوید . شما با صرف تنها ۲۰ بات ( حدود ۶۰ سنت ) قسمت های روستایی باشکوهی از بانکوک را نظاره گر خواهید شد که فکر نمی کردید دیگر وجود داشته است .

زمان : شنبه و یکشنبه ، ۹ صبح الی ۴ عصر

مکان : بازار در جاده بنگ لاماد در تنبوری (Bang Lamad Road) ( در حاشیه رودخانه اصلی بانکوک ) قرار گرفته است .

نحوه رفتن به آنجا : سوار اتوبوس های سیلوم به ایستگاه ونگویان یای (Silom Line to Wongwian Yai) شوید ؛ سپس با پرداخت ۱۰۰ بات با تاکسی به بازار بروید (ما برای برگشت به ایستگاه اتوبوس به راحتی توانستیم تاکسی بگیریم  ) .

۵ بازار بسیار دیدنی در بانکوک

پاک خلنگ تالا (Pak Khlong Talat)

پاک خلنگ تالا بزرگترین بازار تولید گل بانکوک است . در اینجا فروشندگان به صورت عمده گل ، میوه و سبزی جات را به مشتریانی که به دنبال محصولات تازه می باشند می فروشند و آنها این کار را هروز انجام می دهند . این بازار عصر ها به طرز باورنکردنی ای ساکت است اما شب ها تا دیر وقت باز است ( ۱۰ شب تا ۱ بامداد ) و به خریداران تا نزدیکی طلوع خورشید محصولات خود را می فروشند و سپس روز از نو روزی از نو . تنوع و تعدد محصولات رنگارنگ موجود بینهایت زیبا و بالا است . شما می توانید گل های همیشه بهار و شکوفه های گل یاسمن و دیگر گل ها را که به صورت عمده و خرده فروشی با قیمت بسیار پایین عرضه می شود خریداری نمایید . حتی اگر شما طرفدار پر و پا قرص گل ها نباشید باز با انرژی وافری که از تماشا کردن گل ها به دست می آورید به وجد می آیید .

در درون بازار ، غرفه ها ، و خیابان ها از افرادی که برای تماشا آمده اند نیز با رویی گشاده استقبال می شود البته در جریان باشید که در زمان های پیک شلوغی ممکن است با کمی هرج و مرج رو به رو شوید که از فروشندگانی نشات می گیرد که برای فروش محصولات خود با دسته گل های بزرگ  و میوه های متعدد با وسیله های گونانگون به این طرف و آن طرف می روند و از شما می خواهند که راه را برای آنها باز نمایید .

زمان : هر روز ، اما بهترین زمان برای رفتن به این بازار اواخر شب یا قبل از طلوع خورشید می باشد ، شاید از لحاظ راحتی بهترین زمان نباشد اما ارزش رفتن در این زمان را دارد .

مکان : جاده چاک فت ( Chak Phet Road ) و خیابان های کناری آن نزدیک پل مموریال ( درست جنوب وات فو Wat Pho )

نحوه رفتن به آنجا : شما به راحتی می توانید از گرند پلس و وات فو ( Grand Palace and Wat Pho ) پیاده به بازار بروید . شما می توانید با منو ریل به ایستگاه سافان تسکین ( Saphan Taskin ) بروید ، سپس با قایق های تندرو چائو فرایا ( Chao Phraya ) به راجینی ( Rajinee ) بروید و یا به راحتی با تاکسی به بازار پاک خلنگ تالات بروید .

 

۵-بازار امولت ( Amulet Market )

بازار امولت بانکوک

 

۵ بازار بسیار دیدنی در بانکوک

بسیاری از تایلندی ها به قدرت جادویی و محافظت کننده طلسم های بودایی اعتقاد دارند . گرچه خود بودایی ها دیگران را به اعتقاد داشتن به این طلسم ها تشویق نمی کنند ؛ تایلند تاریخ طویلی در خصوص ساخت و احترام گذاشتن به این نوع طلسم ها دارد و این موضوع خود به کسب وکار بزرگی تبدیل شده است . افرادی که به این طلسم ها اعتقاد دارند به دنبال طلسم های بخصوصی می گردند که توسط راهب هایی که برایشان محترم است ساخته شده اند . این افراد برای این طلسم ها پول زیادی حاضر هستند پرداخت کنند ؛ بخصوص اگر طلسم مدنظر توسط راهبی ساخته شده باشد که اکنون فوت شده است . این طلسم ها در شکل ها و نقش های مختلفی از جمله تمثیل های باستانی پالی (Pali) ویا چهره های راهب هایی که سازنده آنها هستند و با مواد مختلفی ساخته می شوند نظیر پودر ، چوب ، آهن ، و استخوان .

بازدیدکنندگان با گشت زدن در یکی از بزرگترین بازار های طلسم فروشی کشور در حوالی گرند پلس ( Grand Palace) نزدیک رودخانه ،می توانند از غرفه ای به غرفه ای دیگر با اهمیت طلسم ها در فرهنگ تایلند مانند آشنا شوند برای مثال زنجیر ، گردنبند ، و سایر وسایل تزئینی دیگر که به عنوان طلسم خوش شانسی به فروش می رسند در این بازار بسیار فراوان هستند .

زمان : هر روز ، از اوایل صبح تا اوایل عصر

مکان : نزدیک جاده فرا چان ( Phra Chan Road ) ، جنب  ( Thammasat ) . بازار در یک نقطه خاص قرار نگرفته است بلکه در منطقه ای پراکنده است . شما با افزایش تعداد مغازه های طلسم فروشی می توانید دریابید که درحال نزدیک شدن به بازار هستید .

نحوه رفتن به آنجا : اینجا یکی دیگر از مکان های جالب است که می توانید روزی که به گرند پلس (Grand Palace ) و وات فو (Wat Pho ) می روید به آنجا نیز سری بزنید . برای رفتن به این بازار ، در ایستگاه سفان تکسین (Saphan Taksin ) سوار اتبوس شوید سپس سوار قایق های تندرو چائو فرایا (Chao Phraya ) شوید و به تا ماهاتات (Tha Mahathat ) بروید ( نزدیکترین مکان به موون پییر و پرا چان ) .

در آخر به شما پیشنهاد می کنیم اگر با تور ارزان تایلند سفر کردید حتما از بازار های بانکوک بازدید بفرمایید.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

ثبت نام تورهای لحظه آخری

X