مسجد سلطان ایوب استانبول

مسجد سلطان ایوب استانبول

مسجد سلطان ایوب استانبول در منطقه ی ایوب استانبول و یکی از جاذبه های گردشگری استانبول می باشد، خارج از دیواره های شهر، نزدیک به منطقه ی شاخ طلایی واقع شده است. بنای کنونی از آغاز قرن ۱۹ تا به امروز، وجود دارد. مجتمع مسجد شامل یک مقبره ی دارای یک نقطه است که ایوب الانصاری، پرچمدار و دوست حضرت محمد (ص)، گفته شده که در این مکان به خاک سپرده شده است.

مسجد سلطان ایوب در تور استانبول

مسجد سلطان ایوب در تور استانبول

کاشی های مسجد سلطان ایوب استانبول

دیوار مقبره روبروی مسجد دارای تعدادی از قطعه های متضاد کاشی های ایزنیک است. آنها متعلق به چندین دوره ی مختلف زمانی بوده و در طی بازسازی مسجد در سال ۱۷۹۸-۱۷۹۹ دوباره استفاده شدند. دیوارهای هشتی مقبره با کاشی های ایزنیک پوشانده شده اند.

مسجد سلطان ایوب تور استانبول

مسجد سلطان ایوب تور استانبول

آنها با تکه های موم قرمز رنگ آب بندی شده و به سال ۱۵۸۰ بازمی گردند. کاشی های مشابه آنها در قسمت هشتی، در چندین موزه خارج ترکیه نشان داده می شوند، و احتمالا آنها یک بار روی دیوار های ورودی تازه تخریب شده ی سالن به سمت حمام گذاشته شده اند.

مسجد سلطان ایوب در استانبول

مسجد سلطان ایوب در استانبول

موزه بریتانیایی قطعه ای از سه کاشی ایزنیک لاجوردی و آبی دارد، که تاریخش به حدود سال ۱۵۵۰ می رسد، که با بعضی از آنهایی که اکنون برای تزئین دیوار خارجی حرم به کار گرفته شده اند، مشابه هستند.قصر بیلربی استانبول

تور ارزان استانبول این امکان را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد که از تمامی جاذبه های گردشگری شهر استانبول دیدن کنید.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

منو