واحد پول تایلند

واحد پول تایلند

واحد پول تایلند چیست؟ :: بات (BATH) یا بت واحد پول تایلند است.برای همه ما نیاز است که قبل از سفر با تور تایلند با واحد پول آن آشنا باشیم تا سفری راحت تر را تجربه کنیم.با آرشین پرواز همراه باشید.

برای سفر به تایلند به همراه داشتن بات نیازی نیست و بهتر است به همراه خود دلار ببرید و پس از رسیدن به تایلند آن را در صرافی های سطح شهر که به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند به بات تبدیل کنید.پیشنهاد می کنیم برای اینکه هزینه چنج ارز زیاد نشود از صرافی های داخل فرودگاه استفاده نکنید.

در حال حاضر هر بات تایلند معادل 123 تومان می باشد.یکی از کارهایی که نباید در تور تایلند انجام دهید عوض کردن پول ایرانی با پول تایلندی است و حتما سعی کنید دلار به همراه داشته باشید.اسکناس های تایلندی عبارتند از: 20،50،100،500، و 1000 باتی.برای اینکه در تایلند پول خود را به راحتی چنج کنید باید پاسپورت خود را به همراه داشته باشید.البته برخی از صرافی ها با همراه داشتن کارت شناسایی هم پول شما را چنج می کنند ولی بهتر است که پاسپورت را به همراه داشته باشید.

سکه های رایج در کشور تایلند نیز شامل 25 و 50 ستنگ – 50 و 10 باتی هستند که ستنگ همان واحد پول کوچکتر بات می باشد.

واحد پول تایلند

واحد پول تایلند

بهتر است بدانید برای هر یک روز ماندن در تایلند حدود 100 لار نیاز دارید و سعی کنید پول زیادی به همراه خود نبرید چرا که ممکن است امنیت شما به خطر بیافتد.اگر با بودجه مشخصی سفر می کنید باید بتوانید هر روز و در هر جای تایلند که هستید حدود 500 بات خرج کنید به ویژه برای خوردن غذای محلی و استفاده از سرویس حمل و نقل عمومی هزینه های زیادی را باید صرف کنید.

گردشگرانی که در هتل های لوکس اقامت می کنند و در رستوران های هتل غذا می خورند هزینه بیشتری نسبت به سایر گردشگران خواهند داشت چراکه قیمت غذا در رستوران های هتل های لوکس کمی بالا می باشد.به هر حال در تور تایلند تا دلتان بخواهد دلیل برای پول خرج کردن پیدا می کنید چراکه  برخی از بهترین هتل ها و بهترین فروشگاه های جهان در تایلند و شهر بانکوک قرار دارند.

واحد پول تایلند

واحد پول تایلند

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

ثبت نام تورهای لحظه آخری

X